Partneři konference

 

Vzdělávací program Albi Škola s hrou

Společnost Albi Česká republika a.s. podporuje inovativní vzdělání a ve vlastním edukačním programu Škola s hrou vytváří kompletní metodickou podporu pro učitele. Nabízí unikátní propojení Albi her s učením a produkuje didaktické materiály v souladu s RVP.
Přijďte na náš stánek během konference, máme pro Vás vzdělávací hry a pomůcky se slevou 30 %.
www.skolashrou.cz
 

PeaceJam

PeaceJam je ucelený a prověřený vzdělávací program pro žáky ve věku od 6 do 18 let vhodný jako obsah do třídnických hodin a pro průřezová témata. Své síly v PeaceJamu spojilo 14 laureátů Nobelovy ceny za mír, aby inspirovali mladé lidi svými osobními příběhy a pomohli je vést k poznání vlastní hodnoty, soucitu s ostatními lidmi, zvířaty a s naší planetou. V České republice je program dostupný zdarma s plnou metodickou podporou českého týmu.
www.peacejam.cz

Charging Lease s.r.o. 

Charging Lease s.r.o. je nově založena firma, která vznikla jako reakce na nedostatečnou nabídku nabíjecích zařízení pro elektroniku využívanou ve vzdělávání. V době, kdy školství prochází změnou, ve které je  kladen stále větší důraz na moderní vzdělávání pomoci informačních technologií - notebooků, tabletů, virtuální reality… je nezbytné mít k dispozici spolehlivá zařízení pro nabíjení, uchovávání a transport po vzdělávacích zařízeních. My je máme díky čemuž nabíjíme vzdělávání….

CTM

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje motivovaným dětem a studentům plnit si své akademické sny. Virtuální škola pro ty, pro které je vzdělání prioritou.
www.ctm-academy.cz

Nakladatelství Pasparta

Nakladatelství Pasparta se zaměřuje na vydávání knih z oblastí speciální pedagogiky, pedagogiky a psychologie. Pořádáme také akreditované praktické semináře a konference.
www.pasparta.cz

Kidtown

Kidtown CZ je společnost, která se specializuje na prodej rozvojových hraček pro děti od narození až po školní věk, včetně pomůcek pro děti se specifickými potřebami. Věříme, že koupě takových hraček dává smysl a může mít vliv na rozvoj dítěte. V naší nabídce naleznete mnoho hraček, které pomáhají posunout děti v jejich vývoji. Tyto hračky jsou navrženy tak, aby rozvíjely různé dovednosti aschopnosti, jako je zlepšování zraku, sluchu, hmatu a hrubé i jemné motoriky. Naše hračky také rozvíjejí fantazii, prostorovou představivost a pomáhají dětem naučit se barvy a první matematické dovednosti. Věříme, že výběr vhodné hračky může mít vliv na to, jak se dítě vyvíjí a jakým způsobem se učí.
www.kidtown.cz

Nakladatelství Dynastie

Dynastie je rodinné nakladatelství, které si zakládá na výběru kvalitní dětské literatury s přesahem. Vydáváme knihy, časopisy a pracovní sešity určené pro děti od 3 do 12 let. Pro školy, knihovny a další instituce vydáváme "Metodiky pro pedagogy" ke knihám pro práci s dětmi v rámci výuky na 1. stupni ZŠ se zaměřením na rozvoj čtenářských kompetencí (Čtení je HRAčka - dobrodružství malého myšáka LINDBERGH, ARMSTRONG, EDISON, EINSTEIN) a na rozvoj digitální gramotnosti a kompetencí nové informatiky (HELLO RUBY).
www.dynastie.cz

H-Mat

Hejného metoda je běžně využívaná na 1. i 2. stupni základních škol a rozšířené jsou i matematické pohádky a metodika v mateřských školách. Na konferenci vás necháme nahlédnout do vznikajících učebnic pro střední školy a představíme vám i partnerské projekty založené na stejných principech jako Hejného metoda: Informatika s Emilem je výuka "nové informatiky" pro 1. stupeň a ExpEdice je propojená výuka přírodních věd výzkumně-badatelským způsobem.
www.h-mat.cz

Mathesso

Základní myšlenka hry Mathesso spočívá v aktivaci kognitivních procesů zodpovědných za vznik a rozvoj matematické intuice. 
Mathesso pracuje s dětmi zejména na podvědomé úrovni a pomocí bazální aritmetiky jim přibližuje vybrané matematické operace.
U dětí předškolního věku se hraním hry rychle vytváří takzvaný páteřní aritmetický systém. 
Děti nepotřebují znát jediné číslo a pouze hraním této jednoduché hry pochopí princip násobení, prvočísel, mocnin a mimo jiné získají i reflexní znalost malé násobilky. Plná verze hry je komplexní strategickou hrou pro všechny bez rozdílu věku. 
www.mathesso.cz

Imaglee

Imaglee (imaglí) jsou české multifunkční vzdělávací karty s čísly a obrázky. Okoření libovolnou hodinu ve škole i po škole. Pomohou vám rozproudit a rozvinout konverzaci, ať už je téma vaší hodiny jakékoliv. Pojďme společně propašovat do výuky hry učení!
Imaglee využijí učitelé na ZŠ, SŠ i VŠ, od matematiky přes třídnické hodiny až po angličtinu, speciální i volnočasoví pedagogové, kouči a všichni ostatní hraví pozemšťané od 7 do 108 let. 
www.imaglee.com
 

CEDU

Jsme vzdělávací organizace, která zlepšuje občanskou gramotnost. Jsme tu pro učitele a ředitele, kteří chtějí zlepšit kvalitu svých tříd a škol. CEDU posiluje iniciativnost mladých lidí, aby v budoucnu byli hybateli změn ve společenstvích. Jejich učitele a ředitele zase v tom, aby dětem byli ve školách oporou za využití inovativních metod a forem vzdělávání. Děláme to přes žákovské parlamenty a třídnické hodiny.
www.cedu.cz

OKsystem 

OKsystem je přední česká softwarová společnost, která vyvíjí software na zakázku pro podniky i do veřejné správy. Mezi její nejvýznamnější produkty a služby patří personální systém OKbase a řešení pro monitoring průmyslových robotů Checkbot. Pod hlavičkou OKškolení provozuje jedno z největších školicích center pro IT profesionály a vývojáře v ČR.
 

Nadace RSJ

 
Nadace RSJ, která má ve svém mottu „Pomáháme myslet jinak“, se zaměřuje na problematiku nadaných a přemýšlivých dětí, ale také na oblast psychického zdraví dětí a mládeže. Podporuje např. Linku bezpečí a Dětské krizové centrum, ale také projekty duševní prevence či organizace usilující o systémové změny ve vzdělávání.
 

Mediální partneři konference


Redakce Řízení školy

Tištěné i elektronické časopisy pro oblast školství:Řízení školyŘízení školy, Učitelský měsíčník, Školní poradenství v praxi, Speciál pro střední školy, Speciál pro školní družiny, Speciál pro školní jídelny, Speciál pro mateřské školy, Speciál pro ZUŠ.

www.rizeniskoly.cz